Başa Dön
 
 
  Tea&Pot'un Tarihçesi  
 

Özel bir demlik ve sihirli bir sunumla bir çayın lezzetinin insana ne kadar keyif verebileceğini ilk yıllar önce keşfettik.

 

İçinde sıcacık mumu yanan bir ısıtıcı, üstünde uzak doguya has sevimli bir demlik ve mis gibi kokusu önden gelen, dumanı üstünde aromalı bir çay...  İşte gerçek çay keyfini ilk o gün, dünyanın en tatlı insanı, kayınvalidemiz, Gülnur ŞENGÜN MİNARECİ'nin elinden içtik... 

 

O gün başladı bu çay sevdamız ve artarak devam etti.

 

2009 yılında bir iletişimci ve bir gıda mühendisi kafa kafaya verip bu keyfi sizlerle paylaşmak için tescilli markamız olan TEA&POT’u yarattık. 2010 yılında markamızın ismi ile aynı olan butik kafemizi açtık. TEA&POT çaylarını içmenin keyfine varırken kendinizden bir şeyler bulun, kendinizi evinizde gibi hissedebilin diye en küçük ayrıntıyı bile düşündük, içine sevgimizi, bütün iyi enerjimizi  ve dünyanın en güzel çaylarını koyduk.. Tam 5 yıl sizler için İZMİR / ALSANCAK'taki tatlı kafemizi işlettikten sonra markamız için bir adım daha ileri gittik ve online alışveriş sitemizin açılışını yaptık. 

 

Çaylarımızın hepsini ve çay aksesuarlarımızın çoğunluğunu yurtdışından ithal etmekte olup tüm prosedürlerle bizzat kendimiz ilgilenmekteyiz.Çaylarımız kendi anavatanlarından (Çin,Hindistan,Güney Afrika ) gelmektedir.En lezzetli ve en kaliteli çayları sizler için özenle seçiyoruz.Ve çay tutkunu olan bizler için de tabiki.

 

Şu anda Türkiye genelinde toptan olarak ürün verdiğimiz farklı noktalar (cafe,restoran,butik otel,spa merkezleri,diyetisyenler vb. )bulunmakta olup online satış sitemiz aracılığıyla da perakende satışlarımız devam etmektedir.

 

Ayrıca çay menüsü oluşturmak isteyen noktalara da menü danışmanlık hizmeti veriyoruz.

 

Düzenlediğimiz çay workshopları ile çay severlerle buluşuyor, harika bir çay keyfi yaparken çayın dünyasına doğru bir yolculuk yapıyoruz.

 

Yenilikçi ve yaratıcı  olmak ; kaliteli,sağlıklı ve lezzetli çay çeşitleri ile dürüst hizmet vermek en önemli prensiplerimizdir.

 

 

 

Hepiniz TEA&POT'un sihirli çay dünyasını keşfetmeye davetlisiniz...

 
 
 
 
Zeynep ve Nihan MİNARECİ
 
❤ ❤ ❤